2024. május 7. - Gizella

Futóverseny a hőségben

Kánikulában, 1100-nál is több futó részvételével zajlott szombaton a 13. Kékes Csúcsfutás, amelyet Szabó Gábor, illetve Papp Ildikó nyert meg.
2010. június 12. szombat 18:47 - HírExtra
A versenyen Mátrafüredtől a Kékesig 11,6 kilométert kellett megtenniük a résztvevőknek, és 671 méteres szintkülönbséget kellett legyőzniük. A futók dolgát a nagy hőség is nehezítette: a rajtnál 34, az "ország tetején" 31 fokot mutatott a hőmérő.

A férfiaknál Szabó Gábor, az ELTE Sashegyi Gepárdok versenyzője lett az első helyezett, aki 49:07 perc alatt teljesítette a távot. A nők mezőnyében Papp Ildikó (Karbona SAC) győzött, a 11,6 kilométert 1:00:16 óra alatt tette meg.