2024. május 28. - Emil, Csanád

Rubinho ismét a csúcson!

Rubens Barrichello, a Brawn GP brazil versenyzője nyerte vasárnap Valenciában a Forma-1-es Európa Nagydíjat. A második helyen a brit Lewis Hamilton végzett, a harmadik pedig a finn Kimi Räikkönen lett.
2009. augusztus 23. vasárnap 17:57 - HírExtra
A 37 éves brazil pilóta, aki idei első, pályafutása tizedik futamgyőzelmét szerezte meg, ezzel a vb-pontversenyben felzárkózott a második helyre, csapattársa, Jenson Button mögé. A brit pilóta a hetedik helyen zárt, és hat versennyel a szezon vége előtt 72 pontja van, míg csapattársának 54.

Különösebb gond nélkül zajlott le a start, Hamilton megőrizte vezető helyét, Kovalainen volt a második és Barrichello a harmadik. Ra:ikkönen remekül elkapta a startot, megelőzte Buttont és a német Sebastian Vettelt (Red Bull), s ezzel feljött a negyedik helyre.

A tizedik kör után változatlan volt a helyzet az élbolyban, Hamilton egy kissé meglépett, Kovalainen nyakában ott loholt Barrichello, Ra:ikkönen pedig egy kissé leszakadt a braziltól. A társaság nagy tempóban, de békésen rótta a köröket a valenciai városi autóversenyen.

Hamilton az élről a 15. körben ment ki a boxba, majd egy körrel később Kovalainen is kereket cserélt, így - időlegesen - Barrichello vezette a mezőnyt. Ra:ikkönen a 19. körben vételezett benzint, majd egy körrel később a brazil is a boxban járt és Hamilton mögé tért vissza.

A 24. körben a pontversenyben eddig harmadik Vettel motorja füstölni kezdett és a német versenyző feladta a viadalt.

Féltávnál változatlanul a vb-címvédő Hamilton robogott az élen, mögötte Barrichello, Kovalainen, Ra:ikkönen száguldott, majd a német Nico Rosberg (Willianms) és a hazai kedvenc Fernando Alonso (Renault) következett.

Hamilton a 38. körben cserélt gumit másodszor, ám a szerelők rajta felejtették a "paplant" az abroncson és amíg helyre hozták a hibát a brit értékes másodperceket vesztett. Barrichellónak jelezték mi történt, pokoli hajszába kezdett, két körrel később bement a boxba, egy hibátlan kerékcsere és Hamilton elé jött vissza. Ezzel el is dőlt az Európa Nagydíj sorsa. A második boxkiállás után Ra:ikkönennek is sikerült megelőznie Kovalainent.

Öt körrel a vége előtt Barrichello, Hamilton, Barrichello, Ra:ikkönen és Kovalainen volt a sorrend az élen, amely a hajrában már nem változott.