2024. május 2. - Zsigmond

Újra csúcsot úszott Phelps

A 200 m gyors és a 100 m pillangó döntőjét is a viadal eddigi legjobb időeredményeivel nyerte Michael Phelps.
2009. május 16. szombat 12:37 - HírExtra
A 23 éves amerikai sportoló a Charlotte Ultraswim Grand Prix-n a sprintszámban 1:46.02 perc alatt ért célba, a pillangófináléban pedig 51.72 másodperccel diadalmaskodott úgy, hogy a vert mezőnyben volt az ötszörös olimpiai bajnok honfitárs, Aaron Peirsol is.
"Mentálisan erősebb, mint valaha, és fizikailag is rendben van" - értékelte Bob Bowman edző tanítványa visszatérését a versenymedencébe.

Phelps mostani startja előtt - amely már része a július-augusztusi, római világbajnokságra történő felkészülésének - három hónapos eltiltását töltötte, amit azért szabott ki rá az Egyesült Államok úszószövetsége, mert egy házibulin olyan kép készült róla, s keltett világszerte megütközést, amelyen marihuána szívására alkalmas pipát tartott a szájában.