2024. május 12. - Pongrác

Döntőben az oroszok

Elsőként a címvédő orosz válogatott jutott be a svájci jégkorong-világbajnokság vasárnapi fináléjába, miután 1:47 perccel a vége előtt szerzett szerencsés góllal 3-2-re legyőzte az amerikai csapatot a pénteki elődöntőben, Bernben.
2009. május 8. péntek 21:06 - HírExtra
Az első elődöntőben:

Oroszország-Egyesült Államok 3-2 (0-0, 2-2, 1-0)
------------------------------------------------
gól: Kovalcsuk (32.), Frolov (35.), Gorovikov (59.), illetve Brown (24.), Okposo (38.)

Fergeteges orosz rohamokkal indult az első elődöntő, az amerikaiak azonban hősiesen védekeztek.

Aztán a második harmadban egy nagy védelmi hibát kihasználva Brown talált be, nem sokkal később viszont már a tavalyi vb-döntő hősének, Kovalcsuknak a pillanatai következtek. Előbb kapásból lőtt gólt a Szentpéterváron légiós Esche-nek, majd hosszú vágta végén az ő kísérlete nyomán pattant be Frolovról a korong. Hogy mégse vonuljon előnyben pihenőre a címvédő, arról Okposo gondoskodott: Hainsey álompasszából lőtt gólt.

A harmadik szakaszban a tengerentúliak kétszer is eltalálták a kapuvasat, a győzelmet mégis az orosz együttes harcolta ki: Radulov lövésénél Gorovikovon megpattanva talált utat a kapuba a pakk. A gólszerző és a kapus egy klubban játszik az orosz ligában.