2024. május 2. - Zsigmond

14 ezer éves kráterre bukkantak

Feltehetően egy meteor 14 ezer évvel ezelőtti becsapódása alakította ki azt az óriási krátert, amelyre a görög tengerkutató központ tudósai bukkantak a minap a tenger mélyén - bár az ütközés idején az érintett terület még szárazföld volt.
2008. november 14. péntek 14:51 - Hírextra
A kráter átmérője 100 méter, mélysége 50 méter, az Athéntól észak-keletre lévő Éviai-öbölben, 80 méter mélyen található. A kutatók eredetileg egy tengerkutató hajóról vulkáni hasadékok és tengeralatti földcsuszamlások helyét akarták meghatározni.

Hang jelezte, hogy egy kút formájú mélyedés van a tenger fenekén, és a terület ismeretében ennek nem volt semmilyen geológiai magyarázata - mondta el Dimitrisz Szakelariu geológus.

Hozzáfűzte, az Éviai-öböl északi részét száz méter vastagságban különböző üledékrétegek borítják. Az öbölben több olyan repedés is található, amely a szeizmikus mozgások eredménye.

A geológus és kutatócsoportja kizárta annak a lehetőségét, hogy a mélyedést hőforrás vagy gázszivárgás hozta volna létre, vagy hogy vulkán krátere lenne.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Tudomány témában
Ön szerint mi okozta a koronavírust?
Egyszerű véletlen
Az állatok és emberek közt megnövekedett találkozásszám
Kína terjesztette gazdasági előnyökért
Trump áll mögötte
Nem tudom, de nem lehet véletlen
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását