Belföld
Nyerges Zsolt teljesen átvette a NER legnagyobb őrző-védő cégét
Teljes egészében Nyerges Zsolt tulajdonába került a Civil Biztonsági Szolgálat Zrt., a hazai őrző-védő piac legnagyobb szereplője, amely korábban hosszú éveken át Pintér Sándor belügyminiszter érdekeltségéhez tartozott.
A tulajdonosváltás egy mintegy 50 milliárd forintos üzleti csomag sorsát érinti, miközben a vállalat továbbra is kiemelkedően sikeres az állami közbeszerzéseken.
Az Opten nyilvános cégadataira hivatkozva az mfor számolt be arról, hogy Nyerges Zsolt mára egyedüli tulajdonosként irányítja a Civil Zrt.-t. A portál már tavaly nyáron jelezte, hogy a milliárdos üzletember többségi részesedést szerzett a társaságban.
A vállalat 2003 és 2010 között közvetlenül Pintér Sándor irányítása alatt állt, majd belügyminiszteri kinevezését követően is a miniszter bizalmi köréhez kötődött.
A tulajdonosi átalakulás a N.E.Z. Capital Kft.-n keresztül zajlott, amely a Gazdasági Versenyhivatal engedélyével kebelezte be a Civil Zrt.-t. A háttérben a N.E.Z. Investment Zrt. áll, amelyet Nyerges Zsolt a volt közgépes vezetővel, Sárvári Tamás Mihállyal közösen alapított. A kezdeti struktúra azonban rövid életű volt: Sárvári 2024 novemberétől már csak igazgatósági tag, helyét pedig Nyerges egyik régi érdekeltsége, az Arno’99 Zrt. vette át, így a vállalat felett teljes kontroll Nyerges kezébe került. Nyerges Zsolt korábban is gyakran bukkant fel „átmeneti tulajdonosként”: a Simicska Lajos visszavonulása után átvett Közgép-birodalmat is rövid időn belül továbbadta Mészáros Lőrinc üzlettársának, Szíjj Lászlónak. Nem kizárt, hogy a Civil Zrt. esetében sem ez a végállomás.
Az üzleti számok mindenesetre erősek. A Civil Zrt. 2024-ben története legjobb évét zárta: árbevétele 32,2 milliárd forintra nőtt, ami 3,5 milliárddal haladta meg az előző évi teljesítményt – írja a Kontroll.
Az évi mintegy 50 milliárd forintos összforgalom jelentős részét a leányvállalat, a Civil Rendszertechnika Zrt. termeli meg, amely 19,1 milliárd forintos bevétel mellett 2,3 milliárd forint nyereséget ért el.
A tulajdonosváltást megelőzően jelentős vagyonátrendezés is történt: 2024 decemberében a Civil Zrt. 328 millió forintnyi eszközt helyezett át az Ingatlan Gyám 2019 Zrt.-hez, amelynek vezérigazgatója Pintér Sándor lánya, Brindzáné Pintér Csillag. Az átvitt vagyon része volt többek között a Hotel Lovasberény is. A tulajdonosi átalakulás ellenére a Civil Zrt. pozíciói nem gyengültek. A vállalat továbbra is sorra nyeri az állami tendereket, legutóbb a Kincsem Park 2026-os vagyonvédelmi közbeszerzését szerezte meg egy 130 millió forintos ajánlattal.
Fotó: Pixabay