Bűnügy

Zuschlag-per: már a héten lesz ítélet?

A főügyész perbeszédjével kezdődött meg a Zuschlag-per másodfokú tárgyalása a Szegedi Ítélőtáblán. Ha a tempót tartani tudja a bíróság, akár már pénteken megszülethet az ítélet.

A kedden délelőtt kilenckor megkezdődött első tárgyalási napon már az ügyvédek is sorra kerültek volna perbeszédjeikkel, ám felkészületlenségre hivatkozva a perbeszédek elhalasztását kérték a bírótól.

Hét tárgyalási napot tűztek ugyanis ki, ezért az ügyvédek joggal remélték, hogy az első napon nem kerül rájuk sor. A vádat képviselő főügyész délelőtt elhangzott perbeszédjében az első fokon kiszabott büntetések súlyosbítását kérte: mind a fővádlott, mind bűntársai esetében börtön helyett fegyházbüntetés kiszabását indítványozta.

A Bács-Kiskun Megyei Bíróság tavaly tavasszal hozott elsőfokú, nem jogerős ítéletet a Zuschlag-ügyben. A fővádlottat 8 év 6 hónap szabadságvesztésre ítélték.

A szocialista politikust bűnszervezetben, különösen nagy kárt okozó, folytatólagosan elkövetett csalás bűntettében találta bűnösnek a bíróság. Zuschlag 15 bűntársa közül Katus Ferenc a kiskunhalasi fizetőpincérből rekordidő alatt Bács-Kiskun megyei szocialista pártvezetővé
lett MSZP politikus 5 és fél évet kapott.

A tárgyalás szerdán az ügyvédi perbeszédekkel folytatódik Szegeden.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.