Belföld

Ütköztek a románok

Egy ember meghalt és többen megsérültek, amikor hajnalban összeütközött egy személygépkocsi és egy kisteherautó az M70-es autóúton.

Csizmazia Péter közölte: négy óra előtt egy román rendszámú kisteherautó haladt az autóúton Letenyét elhagyva Szlovénia felé, amikor frontálisan összeütközött a szemből érkező olasz felségjelű személygépkocsival. A baleset következtében a személyautó egyik utasa, egy középkorú férfi a helyszínen életét vesztette, hat sérültet pedig a mentők kórházba szállítottak.

Az MTI úgy tudja: mindkét járműben román állampolgárok utaztak, köztük egy kétéves kisgyerek az édesanyjával.

A mentés és a helyszínelés idejére az autóutat teljes szélességében lezárták, Muraszemenye és Letenye között a rendőrök a párhuzamos mellékútra terelték a forgalmat.

A baleset miatt hajnalban az M70-es autóúton hosszú torlódás alakult ki, mert a Nyugat-Európából hazatérő vendégmunkások miatt a szokásosnál nagyobb a járműforgalom.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.