Gazdaság / HR

Nem emelik a távhő díját

Változatlan marad a távhő díja a fővárosban 2010. december 1-jétől érvényes lakossági (háztartási) célú hatósági távhőszolgáltatási hődíj-tételek szerint.

A BVK Budapesti Városüzemeltetési Központ Zrt. szerdán közleményben tájékoztatta az MTI-t arról, hogy a hődíjak változása a lakossági felhasználókat nem érinti az ármoratórium miatt. A FŐTÁV Zrt. ennek alapján a lakossági távhőfogyasztóknak továbbra is a 2010. július 1-jétől alkalmazott – a hatóságinál 12-17 százalékkal alacsonyabb – hődíj-tételeket érvényesíti.

A közlemény emlékeztet arra, hogy a fővárosi közgyűlés a lakossági (háztartási) célú felhasználók hődíjait Tarlós István és további 4 fővárosi képviselő javaslatára az 1470/2010. (VIII.26.) számú határozatában 2010. augusztusában befagyasztotta. A moratórium meghosszabbítása a Főtáv Zrt. – a rendelet szerinti – következő árképzési javaslatáig, illetve a távhődíjak felülvizsgálatának befejezéséig tart.

A moratórium fenntartása egy átlagos lakossági fogyasztó esetében az év végéig mintegy 5-8 ezer forint megtakarítást jelent a hődíjban – jegyzi meg a BVK.

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.