Bűnügy

Majdnem felrobbant a főrendőr helyettese

Magyar Nemzet: a főrendőr helyettese is a Hunnia Mozgalom célpontja volt.

A budapesti rendőrfőkapitány közbiztonsági helyettesének kocsijára szerelt bombát a Hunnia Mozgalom néhány katonája 2008 októberében – írta szerdai számában a Magyar Nemzet "a Budaházy György nevével fémjelzett büntetőügy nyomozati dokumentumaira" hivatkozva.

A lap azt írta, hogy a vallomások szerint Lapid Lajos autóján egy hónapig volt rajta a robbanószerkezetet rögzítő mágnes.

Az akció nem járt sikerrel, mert az időzítő rossz volt, és a pokolgép nem robbant fel. A csoport azonban nem tudta leszedni a robbanószerkezetet, mert nem volt rá idő – olvasható a lapban.
Az iratokra hivatkozva a Magyar Nemzet beszámolt arról is, hogy a mozgalom emberei bankautomatát is robbantottak. A vallomások alapján a lap azt írta, hogy kevés robbanóanyagot raktak az automatára, és amikor az felrobbant, csak egy 20×20 centiméteres lyukat ütött rajta.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.