Külföld

Reding: a II. világháborúnak nincs köze a romák kitoloncolásához

A romák Franciaországból történő kitoloncolásának nincs semmi köze mindahhoz, ami a második világháború idején történt - jelentette ki az Európai Bizottság igazságügyért felelős tagja.

Viviane Reding kedden párhuzamot vont a romák kitoloncolása és a II. világháborús deportálások között, és jogi kötelességszegési eljárás indítását helyezte kilátásba Franciaország ellen.

A biztos sajnálatának adott hangot amiatt, hogy nyilatkozatának értelmezései elvonják a figyelmet a megoldandó problémáról. "Semmi esetre sem akartam párhuzamot vonni a II. világháború és a jelenlegi francia kormány cselekedetei között" – szögezte le.

A francia köztársasági elnöki hivatal közölte, hogy "tudomásul vették" Viviane Reding igazságügyi biztos "bocsánatkérését Franciaországra vonatkozó botrányos kijelentéseiért". A hivatal szerda este nem sokkal azután adta ki rövid közleményét, hogy Reding kijelentette: a romák Franciaországból történő kitoloncolásának nincs semmi köze a II. világháborús történésekhez.

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.