Sztárhírek

LeKRESZvizsgázott!

Levizsgázott KRESZ-ből egy 60 éves dél-koreai asszony. Na de hanyadszorra ment át?!

Levizsgázott KRESZ-ből egy dél-koreai asszony!

Ami nem lenne szenzációs hír, ha nem a 950. nekifutásra, illetve nekiülésre sikerült volna neki, ami biztosan Guinness rekord.

A 68 éves nagymama előmenetelét már február óta figyelgeti a világsajtó. Akkor még csak a 771-ik bukásán volt túl. Követte még további 178, na de aztán 950. próbálkozáson sikerült a bravúr. Talán vizsgarutinjának is köszönhetőn.

2005 óta egészen mindennapossá vált számára a KRESZ-vizsgázás, mivel mindig ugyanolyan eredménnyel fejezte be.

Dél-Koreában elég 60 százalékos eredményt elérni a sikerhez. A néni néha már járt 50 közelében, de csak amikor kirobbanóan jó formában volt.

A törzsvizsgázó a hét közepén felülmúlta önmagát, és végre megvan a papírja. Kezdődhet a gyakorlati rész. Feltehetően nem fog rosszabbul menni.

A nő amúgy azért szeretne autót vezetni, mert élelmiszerekkel és egyéb háztartási cikkekkel házal, és már nagyon unja húzkodni kézikocsiját.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.