Sztárhírek
A francia riviérára költözik Raszputyin
Hópehely (Flocke), a híres nürnbergi jegesmedvelány a francia Azúr-partra költözik játszótársával, egy orosz jegesmedvével együtt.
A medvék 2010 elején már új otthonukban, a francia tengerparton fekvő Antibes városban élvezhetik az Európa egyetlen, kifejezetten jegesmedvék számára létrehozott tengervizes létesítmény kényelmét.
A Moszkvából érkezett, Raszputyin névre hallgató hím jegesmedve és Hópehely remekül megértik egymást. Jelenlegi nürnbergi kifutójukban a jövőben továbbra is jegesmedvéket fognak nevelni. Azt, hogy ki lesz Verának, Hópehely anyjának következő párja, még nem döntötték el az állatkert munkatársai.
A 2007 decemberében született Hópehely az ápolók segítségére szorult: anyja ugyanis ellökte magától, így kézben kellett felnevelni a kis bocsot.
Forrás: MTI