Belföld
A rendőrség sem bírná el a pénzkivonást
A Független Rendőr Szakszervezet (FRSZ) szerint elfogadhatatlan, hogy a kormányzat 2007-2010 között összesen 20 ezer tiszthelyettes rendőr fizetésének megfelelő pénzt vont el a közbiztonság fenntartására jogosult szervezetektől.
A főtitkár emlékeztetett rá: 2007-ben a rendőrség, a határőrség és az állomány képzéséért felelős oktatási főigazgatóság 290 milliárd forintból gazdálkodhatott.
A rendőrség és határőrség összevonása után, 2008-ban már csak 251 milliárd forintból gazdálkodhatott a rendőrség és az oktatási főigazgatóság, 2009-ben pedig – az oktatási főigazgatóságnak a rendőrség szervezetébe való olvasztásával – már csak 198 milliárd forintot kapott a rendőrség a közbiztonság fenntartására és az állomány képzésére.
A költségvetés tervezete szerint ugyan 2010-ben 216 milliárd forint áll majd a rendőrség rendelkezésére, de a 2007-2010 között elvont 74 milliárd forintból körülbelül 20 ezer – jellemzően a közterületeken szolgáló – tiszthelyettes foglalkoztatását tudná megoldani a rendőrség – tette hozzá.
Forrás: MTI