2024. június 10. - Margit, Gréta

Két ország, négy arany

Két ország - Olaszország és Oroszország - szerzett két aranyérmet a szombaton befejeződött 15., milánói amatőr ökölvívó-világbajnokságon.
2009. szeptember 12. szombat 20:13 - HírExtra
Az oroszok hat döntőjükből az első négyet elveszítették, aztán jött Artur Betyerbijev és Jegor Mehoncev, s valamelyest javult az összkép.

A viadal kiemelkedő alakja az 57 kilós világbajnok ukrán Vaszil Lomacsenko volt, aki egy éven belül olimpiát, Eb-t és most vb-t nyert, azaz 21 éves korára megcsinálta a sportág Grand Slamjét. Öt milánói mérkőzésének összesített ponteredménye 63-7.

A vb legjobb bokszolójának hivatalosan Roberto Cammarellét, a szupernehézsúly olasz győztesét választották, aki megvédte két éve, Chicagóban megszerzett címét, s aki az uralkodó olimpiai bajnok is.

Az érmesek közé a harmadikként zárt kisváltósúlyú Káté Gyula révén egy magyar került.

Eredmények:
48 kg:
Serdamba Purevdorj (mongol)-David Ajrapetyan (orosz) 10-5
3. Li Csia-csao (Li Jiazhao, kínai) és Sin Jong Hun (dél-koreai)
51 kg:
Arroyo McWilliams (Puerto Ricó-i)-Tugstsogt Nyambayar (mongol) 18-2
3. Ronny Beblik (német) és Misa Alojan (orosz)
54 kg:
Detelin Dalakliev (bolgár)- Eduard Abzalimov (orosz) 5-3
3. Yankiel León Alarcón (CUB) és John Joe Nevin (ír)
57 kg:
Vaszil Lomacsenko (ukrán)-Szergej Vodopjanov (orosz) 12-1
3. Óscar Valdez (mexikói), Bahodirjon Szultonov (üzbég)
60 kg:
Domenico Valentino (olasz)-José Pedraza (Puerto Ricó-i) 9-4
3. Koba Pkhakadze (német) és Albert Szelimov (orosz)
64 kg:
Roniel Iglesias Sotolongo (kubai)-Frankie Gomez (amerikai) 8-2
3. Munkh Uranchimeg (mongol) és KÁTÉ GYULA
69 kg:
Jack Culcay-Keth (német)-Andrey Zamkovoj (orosz) 7-4
3. Botirjon Mahmudov (üzbég) Szerik Szapijev (kazah)
75 kg:
Abbos Atoev (üzbég)-Andranik Hakobjan (örmény) 9-0
3. Vijender Singh (indiai) és Alfonso Blanco (venezuelai)
81 kg:
Artur Betyerbijev (orosz)-Elsod Raszulov (üzbég) 13-10
3. José Larduet Gómez (kubai) Abdelkadet Bouhenia (francia)
91 kg:
Jegor Mehoncev (orosz)-Osmai Acosta Duarte (kubai) 12-2
3. John M,Bumba (francia) Olekszandr Uszik (ukrán)
+91 kg:
Roberto Cammarelle (olasz)-Roman Kapitonyenko (ukrán) 10-5
3. Viktar Zujeu (fehérorosz) és Csang Cse-lej (Zhang Zhilei, kínai)

A következő világbajnokságot 2011-ben a dél-koreai Puszan városában rendezik, a jövő évi Európa-bajnokság helyszíne pedig Moszkva lesz május 21. és 30. között. Még a jelenlegi tizenegy súlycsoportban, mert csak 2010. szeptember elsejétől csökken tízre a kategóriák száma.