Belföld

Tetőzött a Duna

Dunaremeténél 570 centiméteres vízállással éjszaka tetőzött a Nagy-Duna - közölték az Észak-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság ügyeletén az MTI-vel szombat reggel.

Ezen a szakaszon péntek este óta másodfokú az árvízvédelmi készültség – mondta Dunai Ferenc központi védelemvezető-helyettes.

Tájékoztatása szerint Nagybajcsnál szombaton a déli órákban várják a tetőzést 730-740 centiméteres vízállással, ami alacsonyabb lesz a 2006-os árvíz legmagasabb, 758 centiméteres szintjénél. Komárom térségében szombat este, Esztergomnál vasárnap hajnalban tetőzik a folyó az előrejelzések szerint. Emiatt Esztergomnál szombat reggel 6 órakor elrendelték a másodfokú készültséget.

A Rába mentén készülnek a folyó felső szakaszáról várható árhullám érkezésére. Répcelak-Mórichida térségében szombat reggel 6 órától elrendelték az elsőfokú árvízvédelmi készültséget.

Dunai Ferenc elmondta: harmadfokú az árvízvédelmi készültség a Lajtán Mosonmagyaróvár térségében péntek óta. Az országhatár közelében a másodrendű védvonalon nyúlgátakat építenek a vízügyi szakemberek – tette hozzá a szakember.

Győrnél tovább emelkedik a Mosoni-Duna vízszintje. A tetőzés szombat délutánra várható. A víz a hullámteret és az alacsonyabban fekvő csónakházakat már elöntötte. Péntek este óta a győri folyószakaszokon is másodfokú a készültség.

Az észak-dunántúli térségben több mint 400-an dolgoznak a gátakon. A helyiek munkáját a Szolnokról átirányított vízügyisek segítik – tette hozzá a központi védelemvezető-helyettes.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.