Belföld

Vendégmunkásáradat Röszkén

Az elmúlt négy nap alatt több mint százhúszezren léptek be Magyarországra a röszkei autópálya-határátkelőhelyen, ahol jelenleg is négyórás a várakozási idő a belépő személyforgalomban - tájékoztatta vasárnap kora este az MTI-t a Csongrád Megyei Rendőr-fők

Szenti Szabolcs elmondta: vasárnap harmincezer szerb és török vendégmunkás érkezett az országba, melynek során csaknem negyvenezer gépjárművet ellenőriztek a rendőrök.

Az átkelő teljes kapacitással működik, így a gyorsabb határátlépés érdekében az utazóknak azt javasolják, hogy válasszák a tompai és a tiszaszigeti határátkelőhelyeket – az utóbbit csak magyar és szerb állampolgárok használhatják reggel 8-tól este 6-ig -, ahol várakozás nélkül léphetnek át.

Hasonlóan magas utasszámot még két hétvégén várnak Röszkén, a Nyugat-Európába visszatérő vendégmunkások miatt – tette hozzá a szóvivő.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.