Sztárhírek

Soknyelvű lesz az Eurovíziós Dalverseny

Csézy angolul és magyarul énekel majd, de a belga versenyző csak "halandzsázik", míg az észt együttes tagjai "finn, német és szerb-horvát turista dialektusban" adják majd elő versenydalukat a májusi elődöntőkön - tudatta az MTI-vel a Magyar Televízió.

A dalversenyt szervező Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU) 1999 óta engedélyezi, hogy a versenyzők, illetve az őket indító nemzeti közszolgálati televíziók maguk választhassák meg, milyen nyelven énekelnek majd az előadók.

Sokan aggódtak amiatt, hogy eltűnik a nyelvi sokszínűség, de nem lett igazuk. Bár sokan – 22-en – angolul énekelnek majd a május 22-i elődöntőn – illetve a szerencsések a május 24-i döntőben -, gyakori lesz a nyelvek keverése is.

A román előadó például román-olasz nyelven énekel majd, Csézy pedig – a magyar versenyző – az angol nyelvű dalba beilleszt magyar sorokat is.

Tizenketten pedig országuk hivatalos nyelvén adják majd elő számukat a nagy érdeklődéssel várt belgrádi dalversenyen – olvasható az eurovision.tv honlapon.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.