Sport
Gyurta a negyedik idővel elődöntős
Az olimpiai ezüstérmes, rövidpályás Európa-bajnok Gyurta Dániel a negyedik idővel jutott be az eindhoveni Eb 200 méteres mellúszásának esti elődöntőjébe, ahová nem tudott vele tartani sem Molnár Ákos, sem Bodor Richárd.
Gyurta szokásához híven lassan kezdett, megbújt a hátsó alakzatban, a felénél például csak hetedikként fordult, utána viszont erősített iramán, és selejtezőfutamában a harmadik, az összesítésben pedig a negyedik lett 2:12.90 perces produktummal.
Két honfitársa viszont, bár egyformán megúszta az olimpiai B szintet (2:18.37 p), kiszorult a 16-os mezőnyből: Molnár Ákos a 19. (2:15.33), Bodor Richárd pedig – aki szerda este a nyolcadik helyen zárt a 100 m mell fináléjában – a 20. (2:15.64) lett.
A szám délelőtti legjobbját a francia Hugues Duboscq nyújtotta, aki új Európa-bajnoki csúccsal (2:10.72) bizonyult a leggyorsabbnak.
Forrás: MTI