Külföld

Titkolózik a miniszterelnök

Hashim Thaci koszovói miniszterelnök csütörtökön sem volt hajlandó elárulni, mikor kiáltják ki a dél-szerbiai tartomány függetlenségét; sajtóértekezletén az energiaválsággal foglalkozott és súlyos büntetést helyezett kilátásba minden "szabotőrnek".

A kormányfő szerint "a koszovói nép és intézmények tudják a dátumot, és nagyszerű ünnepségen, állami ceremóniával, össznépi vigalommal fogjuk tudatni a demokratikus világgal, hogy ez a föld, ez a nép megérdemli a függetlenséget".

Thaci a kormány által az energiaválság kezelésére létrehozott bizottság vezetőjeként állt az újságírók elé, és szigorú büntetést helyezett kilátásba mindazoknak, akik "éppen függetlensége elnyerésekor sötétségbe akarják borítani Koszovót".

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.