Sport
Szávay kissé csalódott
A hetedik helyen kiemelt Szávay Ágnes 2 óra 5 perc alatt, három játszmában kikapott az első helyen rangsorolt orosz Anna Csakvetadzétól a 600 ezer dollár összdíjazású párizsi keménypályás női tenisztorna döntőjében.
"Egy kissé csalódott vagyok, noha a verseny előtt boldogan kiegyeztem volna azzal, ha tudom, hogy bejutok a fináléba" – mondta a mérkőzés után Szávay Ágnes, aki egy esztendővel ezelőtt még a 182. volt a világranglistán, de ezzel az eredménnyel – pályafutása legjobbjaként – hétfőtől már 18. lesz a rangsorban. "Sajnos egész héten nem voltam csúcsformában, a fináléban pedig túl sokat hibáztam, ezzel együtt próbáltam a lehető legtöbbet kihozni magamból."
A magyar teniszező még vasárnap elutazik következő versenye színhelyére, Antwerpenbe. Szávayt a hatodik helyen emelték ki az ugyancsak 600 ezer összdíjazású tornán, első ellenfele pedig Eleni Daniilidu lesz. A görög játékos Párizsban a nyolcaddöntőben vírusos megbetegedése miatt adta fel a meccset a francia Amélie Mauresmo ellen.
Eredmény, döntő:
Csakvetadze (orosz, 1.)-SZÁVAY (7.) 6:3, 2:6, 6:2
Forrás: MTI