Belföld
Jobban vannak a szén-monoxid-mérgezés áldozatai
Jobban van az a pusztaszabolcsi család - a szülők, illetve hatéves és két hónapos gyermekük - amely szén-monoxid-mérgezés gyanújával került kórházba - közölte az MTI-vel hétfőn a rendőrség.
A családot vasárnap késő este vitték be a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórházba. Az elsődleges szakértői vélemény szerint a balesetet az erős szél következtében visszaáramló égéstermék okozta – mondta el a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, R. Szabó Ágnes.
Fejér megyében a pusztaszabolcsin kívül Seregélyesen is történt szén-monoxid-mérgezés. Az első információkkal ellentétben ott nem négy, hanem öttagú családot szállítottak a Fejér Megyei Szent György Kórházba, várhatóan hétfőn valamennyien hazamehetnek.
A gázművek szakemberei a gázberendezéseket leplombálták, a szakértői vizsgálatra hétfőn kerül sor.
Forrás: MTI