Külföld

Mélyponton az elnök népszerűsége

Nicolas Sarkozy francia elnök népszerűségi indexe először esett 50 százalék alá megválasztása óta - egy csütörtökön nyilvánosságra hozott felmérés szerint. Sarkozy népszerűsége négy százalékpontot esett októberhez képest és tizenötöt szeptember óta.

A Le Figaro című lapban publikált közvéleménykutatás szerint a franciák 49 százaléka bízik abban, hogy az elnök "megoldja Franciaország problémáit." Ugyanennyien bizakodóak Sarkozy munkájával kapcsolatban.

A megkérdezettek háromnegyede szerint a következő hónapokban súlyos társadalmi gondok várnak a franciákra, és Sarkozy nem tesz meg mindent a munkanélküliség visszaszorítása érdekében.

A TNS Sofres nevű cég által végzett felmérést a múlt héten készítették, a Franciaországot megbénítő sztrájk idején, néhány nappal a Párzs külvárosaiban kiújuló erőszakhullám előtt.

Forrás: FH

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.