Belföld
Veszélyben a beruházások
Veszélybe került a kazinbarcikai BorsodChem Zrt. 220 millió eurós új műanyagüzemének építése - írta az Észak-Magyarország.
rendkívül magas ipari áramárak és az energiapiaci szabályozás bizonytalanságai miatt válhat gazdaságtalanná ez a beruházás, csakúgy mint a leendő műanyagüzemre épülő 1,1 milliárd eurós beruházás is – nyilatkozta Kay Gugler, a BorsodChem vezérigazgatója a Borsod-Abaúj-Zemplén megyében megjelenő napilapnak.
A szakember megemlítette: az uniós átlagnál jóval magasabbak a belföldi ipari áramárak, a piacnyitás pedig 30-40 százalékos drágulással is járhat. Emiatt hatalmas versenyhátrányba kerülhetnek az ipari fogyasztók.
Az újság verziója szerint nagyberuházások állhatnak le, iparágak válhatnak veszteségessé, további öt nagy hazai társaság – a Motim Zrt., a Duna-Dráva Cement Zrt., a Nitrogénmuvek Zrt., a Dunapack Zrt. és az ISD Dunaferr Zrt. – tervezett projektje is kérdésessé válhat.
Forrás: MTI