2024. május 17. - Paszkál

Talmácsi hátul

Nyolcadikként ért célba Talmácsi Gábor, a gyorsasági motoros világbajnokság 125 köbcentis géposztályában, a magyar idő szerint vasárnap hajnalban megrendezett Ausztrál Nagydíjon. Legfőbb riválisa, a spanyol Hector Faubel harmadik lett.
2007. október 14. vasárnap 08:56 - Hírextra
Az élcsoport állása folyamatosan változott, a kilencedik helyről induló magyar tehetség azonban nem tudott előrébb kerülni, ráadásul az utolsó körökre az üldözők is beérték a csoportot, így Talmácsi hátrább csúszott és nyolcadikként fejezte be az Ausztrál Nagydíjat. Az élen óriási küzdelmet vívott Hector Faubel, Talmácsi legnagyobb riválisa és Lukas Pesek, végül a cseh versenyző került ki győztesen, Faubel harmadikként zárt.

Faubel harmadik helyével 16 pontot kapott, míg Talmácsi nyolcat, így a két versenyző között már csak egyetlen pont a különbség a magyar pilóta javára. A következő, utolsó előtti futamot Malajziában rendezik, október 21-én.