Belföld

Testület ellenőrzi a kifehérítésből származó bevételt

A kormány egy szűk körű ellenőrző testületet hoz létre annak érdekében, hogy a szürke és feketegazdaság kifehérítéséből származó jövedelmek áttekinthetőek legyenek - közölte a kormányfő újságírókkal, miután a hétköznapi biztonságnak az új rend programja

Gyurcsány Ferenc ismertetése szerint e háromfős testületnek a munkáltatók, valamint a munkavállalók képviselője mellett egy, a feketegazdasághoz értő, elismert szakértő lesz a tagja.

A testület minden hónapban ellenőrizheti az államháztartás teljes bevételi oldalát, és évente legalább két alkalommal részletes és nyilvános jelentést tesz közzé arról, hogy a költségvetés terveihez képest a gazdaság kifehéredéséből származóan mennyi a pluszbevétel – közölte a kormányfő.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.