Belföld
Vidékfejlesztésre koncentrál az új képviselő
Velkey Gábor friss országgyűlési képviselőként a vidék, az Alföld Magyarországának problémáival szeretne foglalkozni a parlamentben - mondta a Békéscsabán élő politikus az MTI-nek vasárnap annak kapcsán, hogy az SZDSZ országos tanácsa a mandátumáról lemon
"A vidék fejlesztése, az esélyegyenlőség megteremtése ugyanis igazi liberális politika, s képviselői munkámmal be szeretném bizonyítani, hogy az SZDSZ a vidék pártja is" – mondta.
Az új képviselő kiemelten kívánja figyelemmel kísérni az önkormányzatok területfejlesztési, foglalkoztatáspolitikai és szakképzési tevékenységét, mert ezeket a vidékfejlesztés fontos eszközeinek tekinti. Mindemellett közvetlen feladatának tartja, hogy képviselje a dél-alföldi régiót érintő konkrét fejlesztési ügyeket.
A szociológus-tanár végzettségű, 44-éves, háromgyermekes politikus 1994 óta tagja a békéscsabai önkormányzat képviselő-testületének, s azóta vezeti a liberális frakciót. Az elmúlt három választási ciklusban pártja egyéni országgyűlési képviselőjelöltje volt. Az előző ciklusban alpolgármesterként a humán területet felügyelte a városban, s 2006 őszétől megválasztásáig a Tessedik Sámuel Főiskola fejlesztési felelőseként dolgozott a rektori hivatalban.
Az új képviselő, az idő rövidsége miatt, a következő hétfőn még nem teheti le parlamenti esküjét, arra valószínűleg egy héttel később, október 1-jén kerül sor.