Bűnügy
Áll a rendőrségi vizsgálat elé Izrael budapesti nagykövete
Nem tájékoztatták Izrael budapesti nagykövetségét és magát Dávid Admón nagykövetet sem arról az ellene indított rendőrségi vizsgálatról, amelyekről a vasárnapi izraeli lapok írnak - áll Izrael magyarországi nagykövetségének sajtóközleményében.
A közlemény azt is tartalmazza, hogy a nagykövet ismét leszögezte: "örömmel áll a vizsgálatok elé, hogy tisztázhassa magát minden alaptalan vád alól."
Az ügyben a következő napokban rendkívüli sajtótájékoztatót tart az izraeli nagykövetség – zárul a közlemény.
Vasárnap az izraeli rendőrség egyik szóvivője közölte, hogy vizsgálatot indítottak Dávid Admón nagykövet ellen: a gyanú szerint Admón csúszópénzeket fogadott el. A Jediót Ahronót napilap vasárnapi számában azt írja: a nagykövet arra használta fel pozícióját, hogy különféle üzleti vállalkozásokat indítson és fia, valamint izraeli üzletemberek előtt csúszópénz fejében ajtókat nyisson meg.