2026. január 1. - Újév, Fruzsina

Egy halott, 6 sérült

Negyven lakásos épületre, óvoda mellé zuhant egy kisrepülő Bázelben hétfőn délelőtt. A pilóta meghalt, 6-an megsérültek, de nem súlyosan. A hatóságok szerint csoda, hogy nem követelt több áldozatot a baleset.
2007. július 24. kedd 09:01 - Hírextra
A város repülőteréről szállt fel, majd öt perccel később, fél 12 előtt csapódott a házba. Az ezerhétszéz liter benzinnel felszáll gép azonnal kigyulladt. Az épület melletti óvoda udvarára roncsok repültek,az 59 éves pilóta holttestét is ott találták meg. Az ott lévő 20 gyermeket épségben kimentették.

Hat ember sérült meg: egy idős ember sokkot kapott, három tűzoltó, egy rendőr és egy lakó kisebb sérüléseket szenvedtek - közölték a hatóságok.

A helyi ügyészség szóvivője, Markus Melzl elmondta, hogy a mentők és a tűzoltók gyorsan megérkeztek a helyszínre és 40 percen belül ellenőrzésük alá került a tűz. "Csoda, hogy nincs több áldozat és, hogy nem volt több lakó az épületben." - mondta Melzl. Csak az épület teteje és néhány ablak sérült meg, a szerkezete ép maradt.
A futómű egy darabja az utcára esett.

A repülőtéri hatóságok megnevezték a pilótát: Hans-Georg Schmid tapasztalt repülő volt, a Swissairnél dolgozott korábban. Legalább két repülési világrekord kapcsolódik a nevéhez. A bázeli repülőtér szóvivője elmondta, Schmid harminc óra alatt akart eljutni az Egyesült Államokba, Wisconsin állam Oshkosh városába. Azt még nem tudni, hogy a pilóta adott-e le segélyhívást.
A lezuhant kisgép kísérleti modell volt.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Külföld témában
Mit várhatunk Joe Biden elnökségétől?
Visszatér a józan ész a Fehér Házba
Újra jön a neoliberalizmus
Semmi nem változik
Biden megbuktatja az európai féldemokráciákat
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását