Kultúra

Goda Krisztina filmjével nyitnak Bangkokban

Goda Krisztina Szabadság, Szerelem című alkotása nyitja a július 19-és 29-e között zajló dél-kelet ázsiai nemzetközi filmes eseményt Bangkokban. 2006 legnépszerűbb magyar filmje a több mint 130 alkotást felvonultató seregszemlére kapott meghívást - adta h

Ugyanebben az időpontban rendeznek a lengyelroszági Wroclawban is nemzetközi filmszemlét. A fesztivál csaknem 600 vetítésen, 13 moziban ad ízelítőt a kortárs filmművészet újdonságaiból.

Wroclawba három magyar alkotó munkája kapott meghívást: Mészáros Péter Kythéra, Szemző Tibor Az élet vendége és Tarr Béla A londoni férfi című filmjét vetítik a seregszemlén.

A horvátországi Pulában július 12-én kezdődött nyári filmfesztivál Esztergályos Károly Férfiakt című filmjét hívta meg nemzetközi versenyprogramjába. Az alkotás a legjobb külföldi filmnek járó Arany Aréna díjért versenyez.

A fesztiválokról és a filmekről bővebb információ a www.filmunio.hu oldalon olvasható.

Forrás: FH

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.