Ma választanak igazgatót a Móra Ferenc Múzeum élére
Csütörtökön dönt a szegedi Móra Ferenc Múzeum igazgatójáról a Bács-Kiskun megyei közgyűlés. A korábbi vezetőt hűtlen kezelés gyanúja miatt menesztették.
2007. június 28. csütörtök 17:34 - Hírextra
Vörös Gabriella és az Szalontai Csaba (régészeti vezető) a megyei önkormányzat szerint az M5-ös autópálya építésénél az ásatások elszámolását szabálytalnul végezte, ezért feljelentették őket a rendőrségen és felmentették állásukból. Hűtlen és hanyag kezeléssel gyanúsították mindkettejüket. Az ügyben vizsgálódó Bács-Kiskun megyei Rendőr-főkapitányság áprilisban bűncselekmény hiányában megszüntette a nyomozást, ami ellen az önkormányzat fellebbezett. Ezt azonban a Szegedi Városi Ügyészség elutasította.
A megyei közgyűlés csütörtökön délelőtt választ új igazgatót a múzeum élére. Két lehetőség van. Vagy megmarad az igazgatói poszton a Vörös Gabriella leváltásakor megbízott Horváth Ferenc, vagy egy másik pályázót Zombori Istvánt választják meg.