Külföld

A NASA központjában rendezett vérfürdőt a mérnök

Megölte egyik munkatársát, majd magával is végzett egy férfi pénteken a NASA houstoni központjában. A hatvan éves férfi túszul ejtett egy nőt is, ő sértetlenül megúszta az esetet.

A rendőrséget helyi idő szerint délután háromnegyed kettőkor hívták ki az amerikai űrkutatási hivatal központjához, miután egy fegyveres férfit láttak bemenni az egyik épületbe, ahonnan később két lövés hallatszott. A területet kiürítették, és azonnal arra figyelmeztették a környéken dolgozókat, hogy maradjanak irodáikban, miközben a lövöldöző elbarikádozta magát az épületben.

Amikor a rendőrség megpróbálta felvenni a kapcsolatot a férfival, egy újabb lövést lehetett hallani. A rendőrök ezután megrohamozták az épületet, és a túszejtőt holtan találták: fejbe lőtte magát. A hatóság emberei kiszabadítottak egy nőt, akit egy székhez kötözött a férfi.

Egyelőre nem lehet tudni, hogy pontosan miért végzett kollégájával a mérnök. A houstoni rendőrség vezetője újságíróknak csak annyit mondott, hogy a két férfi között valamilyen vita volt.

A NASA illetékesei felülvizsgálják a biztonsági intézkedéseket, hogy kiderítsék: hogyan tudott a mérnök becsempészni egy fegyvert a hivatal területére. A virginai egyetemen történt lövöldözés után az illetékesek úgy döntöttek, hogy nem kell szigorítani a biztonsági ellenőrzéseken.

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.