2025. december 27. - János

Földrengés volt az Azori - szigeteken

A Richter-skála szerint 5,5-es - más források szerint 6-os - erősségű földrengés rázta meg szombat reggel a Portugáliához tartozó Azori-szigetek Sao Miguel, Santa Maria és Terceira szigeteit - közölték illetékesek.
2007. április 7. szombat 17:42 - Hírextra
A földrengés epicentruma Formigos szigetecskétől 25 kilométerre volt, az első hírek szerint senki sem sérült meg - közölte a polgári védelem. Csütörtökön szintén 6,3-os erősségű földrengés rázta meg ugyanezeket a szigeteket, a földmozgásnak akkor sem volt sérültje. Azóta több kisebb utórezgést lehetett észlelni a térségben.

Az Atlanti-óceán középső térségében, Portugáliától mintegy 1500 kilométerre található szigetcsoporton gyakoriak a földmozgások.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Külföld témában
Mit várhatunk Joe Biden elnökségétől?
Visszatér a józan ész a Fehér Házba
Újra jön a neoliberalizmus
Semmi nem változik
Biden megbuktatja az európai féldemokráciákat
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását