Külföld

Blogíróból börtöntöltelék

Elutasította hétfőn egy egyiptomi bíróság az iszlám vallás és Hoszni Mubarak államfő megsértéséért elítélt blogíró fellebbezését, és jóváhagyta a fiatal férfira februárban kiszabott négy éves szabadságvesztést.

"Ezt az ítéletet nem jogi, hanem vallási alapon hozták meg" – vélekedett Abdel Karim Szulejmán egyik ügyvédje. A 22 éves fiatalember internetes naplójába írt bejegyzései miatt a szunnita muzulmán művelődés fellegvárának számító kairói al-Azhar egyetem tett panaszt. A vád tárgyát képező nyolc cikkben Szulejmán egyebek mellett azt állította az al-Azhar egyetemről, hogy szélsőséges tanokat terjeszt, illetve terroristának nevezte Mohamed próféta néhány társát, és az ókori Egyiptom elnyomó fáraóihoz hasonlította Mubarak elnököt.

Az elítélt blogíró ügyvédei – akiket az iszlamista jogtudósok a tárgyalás után hitetleneknek neveztek – közölték: az ügyet az egyiptomi legfelsőbb bíróságnak számító semmítőszék elé kívánják terjeszteni.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.