A német főváros a prostiadóval akarja csökkenteni költségvetési hiányát. Áprilistól napi átalány adót fizettetnek a szexipari munkásnőkkel.
2007. március 4. vasárnap 11:16 - Hírextra
Berlin tulajdonképpen Köln példáját követi, ahol az új adófajta igen sikeresnek bizonyult. Vitát váltott azonban ki, hogy a főváros jóval magasabb, napi 30 eurós adót akar kivetni a prostikra.
A szakszervezetek és a prostituáltakat támogató német civil szervezetek szerint a hatóságok túlbecsülik a prostik jövedelemtermelő képességét, szerintük sokkal igazságosabb lenne, ha az adóhivatal megelégedne 10-15 eurós adóval munkanaponként. Kölnben egyébként csak 150 euro a prostiadó havonta.
Németországban a legtöbb helyen legális a prostitúció és az örömlányok adót fizetnek: áfás számlát adnak a kuncsaftnak és jövedelmi adót is fizetnek. Más kérdés, hogy az adóhatóság szerint jövedelmük jelentős részét eltitkolják.
Berlin 60 milliárd auro adóságot halmozott fel, közölte az 123.hu.