2025. december 22. - Zéno

Koszovóért tüntettek Belgrádban

A szerb rendőrség becslése szerint negyvenezren gyűltek össze kedden Belgrád központjában, hogy tiltakozzanak a dél-szerbiai Koszovó függetlenné válása, Szerbia megcsonkítása ellen.
2007. február 28. szerda 06:01 - Hírextra
A helyválasztásnál a szervezők abból indultak ki, hogy Koszovó függetlenné válását az Egyesült Államok akarja, a gyakorlati megvalósítás menetrendjét megalkotó Martti Ahtisaari ENSZ-főmegbízott washingtoni utasítások alapján dolgozza ki erre vonatkozó tervezetét.

A koszovói szerb intézményekben keddre munkaszünetet rendeltek el, és több mint száz autóbusz vitte a déli tartományból a tüntetőket Belgrádba, ahol nagy számban vonultak fel a helybéliek, és más szerb városok lakói is.

A tömegből egyebek mellett "Szerb hadsereget Koszovóba!" és "Koszovó Szerbia!" feliratú transzparensek emelkedtek ki. Egy táblán a kínai államfő arcképe volt látható, s rajta cirill betűkkel a "Vétó!" felirat, amely arra utalt, hogy Koszovó sorsáról az ENSZ Biztonsági Tanácsának kell kimondania a végső szót, s szerb részről bíznak abban, hogy az állandó tag Kína vétót emel a tartomány elszakadása ellen. Sokan ugyanezt várják Szerbiában Oroszországtól is, amint azt Putyin orosz elnök egyenruhás képe, s a rajta is megjelent "Vétó!" felirat jelezte.

Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Külföld témában
Mit várhatunk Joe Biden elnökségétől?
Visszatér a józan ész a Fehér Házba
Újra jön a neoliberalizmus
Semmi nem változik
Biden megbuktatja az európai féldemokráciákat
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását