Szájer számos alkalommal igyekezett lejáratni Magyarországot a brüsszeli intézmények előtt, azt sugallva, mintha a független igazságszolgáltatási szervek politikai befolyás alatt állnának.
Szájer József most a kordonok bontása helyett a jogerős bírósági ítéletet bontja le saját erkölcsi szintjére, amikor nagy nyilvánosság előtt újra "helyesnek" nevezte a kordonbontást. Ebben az értelmezésben mégis lehetséges a jogállamot nem jogi eszközökkel szolgálni?
Erkölcsi nihilizmushoz vezet, ha helyesnek nyilvánítjuk a történteket, ha a politikusok azt a képet sugallják, hogy mindent szabad. "Szájer, ha valóban Magyarországért és a magyar társadalomért szeretne cselekedni, akkor vonja vissza korábbi nyilatkozatait és tegyen meg mindent az általa okozott károk csökkentéséért" – mondta Tabajdi.
Tabajdi kiemelte, hogy a közszereplőkkel és különösen a politikusokkal szemben magasabb erkölcsi követelményeket kell támasztanunk, mint az átlag állampolgárokkal szemben, mert magatartásuk példaként szolgálhat a nyilvánosság számára. Ne feledjük, hogy "a jog csupán az erkölcs minimuma"- ahogy azt Hans Kelsen, a jogtudomány klasszikusa írja.
Kiadó: Magyar Szocialista Párt Európai Parlamenti Delegációja