A díjakat a Művészetek Palotájában ünnepélyes díjátadó keretében Balázsovits Edit színművésznő és Bárdos András újságíró, műsorvezető adta át a négy kategória első három helyezettjének.
A Gézengúz Alapítvány által indított Egy Cseppnyi Művészet című jótékonysági fotópályázatra 267 pályaművel neveztek az alkotók - mondta Schultheisz Judit, az alapítvány orvosszakmai vezetője.
A Sándor Pál filmrendező által jegyzett zsűri a gyermekek fejlődésének, illetve a művészet kapcsolatának vizuális megjelenítését várta a pályázóktól.
A felnőtt amatőr fotósok és a hivatásos fényképészek mellett külön kategóriában vettek részt a 8-14 év közöttiek, valamint a 18 év alatti fiatalok. A 8-14 éves gyermekek kategóriájának győztese Major Ábel egy kisgyermek kezdeti lépéseit ábrázoló Első táncóra című képe lett.
A 14-18 év közötti fiatalok között az első díjat Tóth Csilla Koncentráció című, egy kisfiút gyöngyfűzés közben megörökítő képe nyerte el.
A felnőtt amatőr kategóriába küldött 192 pályamű közül Berényi Péter Testvér-foci című pillanatfelvétele hozta el az első díjat.
A professzionális kategóriában pedig Berki Beáta CÉÉ! címmel jegyzett, négykezes gyermekzongora-játékot bemutató pillanatképe aratta a legnagyobb elismerést a zsűri körében.
Talán a digitális fotótechnikának köszönhető, mindenesetre számos fiatal küldött be fotót a pályázatra. "A zsűrizésnél láthattuk, hogy sokszor korukat meghazudtolóan jól megkomponált képeket adtak be a 8-14 év közötti gyerekek" - fogalmazott Szipál Márton fotóművész, a zsűri egyik tagja.
A bevásárlóközpontban 120, míg a Művészetek Palotájában 60 pillanatfelvételt tekinthetnek meg a látogatók, akik a Gézengúz Alapítvány működését támogató emelt díjas SMS szavazatokkal aktívan befolyásolhatják, hogy a kiállított pályaművek alkotói közül ki nyerje majd el a közönségdíjat, amelyet december 30-án adnak át a Művészetek Palotájában.
Az 1990 óta működő Gézengúz Alapítvány a születés körüli időszakban sérülést elszenvedett kisgyermekek mozgáskoordinációs gyógyításával foglalkozik. Fennállása óta több mint 3000 gyermek fejlődését segítette, és ezáltal lehetővé tette, hogy teljes életet élhessenek akárcsak az egészségesen született gyermekek.