2024. június 3. - Klotild

Hibátlanul!

Ha csak egy góllal is, de a görög Panioniosz gárdáját is legyőzte a ZF-Eger férfi vízilabdacsapata az Euroliga hazai rendezésű selejtezőjében, így százszázalékos teljesítménnyel, csoportelsőként jutott az Euroliga 16 csapatos főtáblájára.
2009. október 25. vasárnap 12:59 - HírExtra
Eredmény, 2. selejtezőkör, E csoport (Eger), 3. játéknap:
ZF-Eger - Panioniosz (görög) 9-8 (2-3, 1-1, 2-3, 3-1)
-----------------------------------------------------
a magyar gólok szerzői: Biros, Varga II. Zs. 3-3, Bárány, Feltham, Binder 1-1

A csoport utolsó mérkőzésén színvonalas, fordulatos találkozón a háromgólos Biros Péter és Varga Zsolt vezényletével diadalmaskodott a magyar együttes azzal az athéni együttessel szemben, amely az egriekhez hasonlatosan a csoportgyőzelemért szállt vízbe a hevesi alakulat otthonában, vasárnap ebédidőben.

A görögök kezdtek jobban, megléptek 3-1-re. A remekül védő Valics Bence két ötméterest is hárított, és a második negyed közepén Biros Péter duplájával sikerült fordítani. Keményen védekeztek a görögök, kiélezett összecsapást láthatott a Bitskey-uszoda közönsége. Fordulás után a Panioniosz szerzett előnyt és 7-6-os vezetéssel zárta a harmadik játékrészt. Az egri edzőpárost sárga, illetve piros lappal "jutalmazták" a játékvezetők, Tóth Kálmánnak - Gerendás György vezetőedző segítőjének - el kellett hagynia a kispadot. Utolsó erőtartalékait mozgósította ekkor a hazai gárda. Biros ötméteresből egyenlített, majd Varga II. Zsolt hatalmas bombáival visszavette a vezetést a ZF-Eger, s végül 9-8-ra nyert.

Az egri négyes vasárnapi másik találkozóján:

VK Sibenik (horvát)-Brescia (olasz) 12-9 (4-1, 3-3, 1-3, 4-2)

A csoport végeredménye: 1. ZF-Eger 9, 2. Panioniosz 4 (28:27), 3. Sibenik 4 (30:34), 4. Brescia 0

Az első két helyezett feljutott az Euroliga főtáblájára, a 3-4. helyezettek a LEN Kupában folytathatják.