2024. május 4. - Mónika, Flórián

Ismét Újpest-Ferencváros meccs

Több mint három év, egész pontosan 1265 nap után szombaton ismét Újpest-Ferencváros rangadót rendeznek a labdarúgó Soproni Ligában.
2009. október 1. csütörtök 11:04 - HírExtra
A két ősi rivális bajnoki csatája 104 éves múltra tekint vissza. Eddig összesen 204 mérkőzést játszott egymással a két gárda, az összesítésben a Ferencváros a jobb: a zöld-fehérek 93-szor diadalmaskodtak, 56 döntetlen mellett 55 lila-fehér siker született, a gólarány 395-289 az FTC javára. Ugyanakkor a felújított Szusza Ferenc Stadion átadása óta (2001) hazai környezetben még nem kapott ki az Újpest a derbin.

A két csapat utoljára a Ferencváros kizárását megelőző, azaz a 2005/06-os szezonban találkozott egymással: ősszel Újpesten 2-1-es hazai siker született Vermes Krisztián és Kovács Zoltán góljaival. A tavaszi "visszavágón" ismét a lilák diadalmaskodtak: az Üllői úton egészen a 92. percig vezetett a Ferencváros, ám Kovács Zoltán ekkor egyenlített, a 96. percben pedig Rajczi büntetőből a győzelmet is megszerezte a vendégeknek.

A 10. fordulóban egy másik fővárosi párharcot is rendeznek, a Honvéd a Vasast fogadja. A listavezető Videoton a Kaposvárt látja vendégül, míg a sorozatban hetedik sikerére készülő Pápához a Haladás látogat.