2024. május 5. - Györgyi

Gyorshír! Button nyert Monacóban

A világbajnoki pontversenyben éllovas brit Jenson Button (Brawn GP) nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat, a világbajnokság hatodik futamát.
2009. május 24. vasárnap 15:56 - HírExtra
Button és Barrichello mögött két ferraris pilóta következett a 78 körös utcai viadalon: a 2007-ben világbajnok Kimi Räikkönen lett a harmadik és a brazil Felipe Massa a negyedik.

A brit pilóta előnye az élen 16 pontra nőtt a második helyezett Barrichellóval szemben.
A vb-címvédő brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) ezúttal sem szerzett pontot, igaz, az utolsó helyről indult és nyolc helyet előrelépve végül a 12. lett.

Button idei ötödik, pályafutása hatodik F1-es futamgyőzelmét szerezte meg.
Az élről startoló, 29 esztendős pilóta végig kiválóan autózva, magabiztosan győzött Monte-Carlóban.

Gond nélkül lezajlott a start, Button megtartotta első helyét, Barrichello viszont lerajtolta Räikkönent, így a két Brawn-gép került az élre.

A tizedik körben változatlan volt a helyzet az élbolyban, bár Button kissé növelte előnyét.
Ra:ikkönen a 15. körben ment ki tankolni, egyel később a német Sebastian Vettel (Red Bull) belerohant a gumifalba és ezzel számára véget ért a monacói verseny. A 16. körben Button is a boxutcában járt, így ideiglenesen Nico Rosberg (Williams) került az élre. A német versenyző egy kör erejéig vezette a mezőnyt, majd ő is tankolt.

Féltávnál semmi sem változott az élbolyban, Button vezette a kocsisort, mögötte brazil márkatársa, majd a két ferraris pilóta következett.

Barrichello 28 körrel a zárás előtt járt másodszor a boxutcában, majd nem sokkal később Button is benzint vételezett, így ideiglenesen Räikkönen vezette a mezőnyt. Három körrel később a finn is tankolt, majd 22 körrel a leintés előtt Massa is gumikat cserélt. Ezzel el is dőlt a monacói verseny végső sorrendje, mert a leintésig már semmi sem változott.