Kevés panasz volt az utasok körében
A paraméterkönyv módosításai eljutottak az utasok többségéhez, a panaszok száma elenyésző volt, ugyanakkor sokan csak utazásuk során szembesültek a változásokkal - tájékoztatta a BKV a menetrendváltozás tapasztalatairól szerdán az MTI-t.
2008. szeptember 10. szerda 19:22 - Hírextra
Augusztus 21-étől, illetve szeptember 6-ától a közlekedési vállalat 1.100 menetrendet módosított; 71 átszámozás, 13 járatösszevonás, 12 járatmeghosszabbítás történt, tíz új betétjárat és öt új viszonylat indult, három járat pedig más vonalat is bejár. Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a változásokkal a széleskörű tájékoztatás ellenére sokan csak az utazás során szembesültek, ezért a BKV a nagyobb forgalmi csomópontokban személyesen, valamint hangosbemondón is értesítette az utasokat.
Emlékeztettek, hogy a vállalat többek között a jegy- és bérletpénztárakban tájékoztató kiadványt osztott, közlekedési szakembereik, valamint az érintett budapesti kerületek polgármesterei egy hónapon keresztül folyamatosan bemutatták az egyes kerületekkel kapcsolatos változásokat, járműveikre színes tájékoztatókat helyezett el, illetve honlapjukról a változásokat tartalmazó dokumentumot 44 ezren töltötték le.
A BKV tájékoztatása szerint az ügyfélszolgálathoz telefonon beérkezett panaszok száma öt százalék körül mozgott az összes híváshoz viszonyítva, a honlapon található tájékoztatót pedig a 44 ezer letöltő közül 169-en nem találták jónak. Az ügyfélszolgálat egyébként a bevezetések napján az átlagos napi 200 hívás helyett 500-at fogadott, ezek 65 százaléka volt a menetrendi változásokkal kapcsolatos.
Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármester május 29-én írta alá a BKV ez évi paraméterkönyvét, összmenetrendjét.Korábban a BKV vezérigazgató-helyettese azt mondta, hogy a cég számára évente 1,1 milliárd forintos megtakarítást eredményező paraméterkönyv kiszámíthatóbb közlekedést jelent majd az utasok számára.
Részben a paraméterkönyv korábbi tervezete miatt áprilisban kétszer is sztrájkoltak a BKV szakszervezetei, és több civil szervezet, valamint fővárosi kerület is tiltakozott a bevezetése ellen. Végül egy új, körülbelül két százaléknyi teljesítménycsökkenéssel számoló paraméterkönyvet fogadott el a főváros.
Forrás: MTI