2024. május 9. - Gergely

Portugália-Törökország 2-0, vége

Portugália 2-0-ra nyert Törökország ellen az A csoport második mérkőzésén a labdarúgó Európa-bajnokságon. A találkozó góljait Pepe (61.) és Meireles (93.) szerezték.
2008. június 7. szombat 22:39 - Hírextra
A találkozó negyedik játékvezetője Kassai Viktor volt.
A csoport, 1. forduló:
Portugália-Törökország 2-0 (0-0)

Genf, 30 000 néző, v: Fandel (német)
gól: Pepe (61.), Meireles (93.)
sárga lap: Kazim (4.), Gökhan Zan (51.), Sarioglu (73.)

Portugália:

Ricardo - José Bosingwa, Pepe, Ricardo Carvalho, Paulo Ferreira - Petit, Joao Moutinho - Cristiano Ronaldo, Deco (Fernando Meira, 92.), Simao (Raul Meireles, 83.) - Nuno Gomes (Nani, 69.)

Törökország:

Volkan Demirel - Hamit Altintop (Semih Sentürk, 76.), Servet Cetin, Gökhan Zan (Emre Asik, 55.), Hakan Kadir Balta - Kazim Kazim, Emre Belözoglu, Mehmet Aurélio - Mevlüt Erdinc (Sabri Sarioglu, a szünetben), Tuncay Sanli - Nihat Kahveci

I. félidő:

16. perc: Simao beadása után Pepe 6 méterről a hálóba fejelte a labdát, de Fandel asszisztense jelzésére les miatt a törökök javára ítélt szabadrúgást.
38. perc: Ronaldo végzett el szabadrúgást a tizenhatos baloldaláról, lapos lövése után a labda a bal kapufáról pattant ki.

II. félidő:

51. perc: Simao csapott le egy röviden visszafejelt labdára, Gökhan Zan felrúgta, a labda továbbgurult Nuno Gomeshez, aki 15 méterről a kapufát találta el.
61. perc: Pepe kényszerítőzött Nuno Gomessel, és a visszakapott labdát 13 méterről a hálóba továbbította (1-0).
65. perc: Ronaldo beadása után Nuno Gomes a felső kapufára csúsztatta a labdát.
93. perc: Ronaldo passzolt Moutinhóhoz, aki egy remek csellel lefordult védőjéről, majd Meireleshez továbbított, és a csereként beállt játékos könnyedén továbbított a kapuba (2-0).

Az első félidő nem hozott szép játékot a két dél-európai válogatott mérkőzésén. A játékosok sokat színészkedtek, reklamáltak. Pepe les miatt jogosan érvénytelenített gólján kívül Ronaldo kapufája volt az egyetlen komoly helyzet. A portugáloknál volt többet a labda, a törököknek egyetlen helyzetük sem akadt.
A második játékrészben a portugálok fokozták a tempót, amit a törökök nem tudtak tartani. Luiz Felipe Scolari szövetségi kapitány együttese megérdemelt győzelmet aratott, a különbség a helyzetek alapján lehetett volna nagyobb is.