Az adatsorból kitűnik, hogy a tavaly őszi eseményekkel összefüggésben több eljárás indult hivatalos személyek ellen, mint civilekkel szemben. A civilek esetében a 147 ügyből 58-at megszűntettek, két feljelentést pedig elutasítottak. A rendőrök esetében 180 ügy indult, ebből 150 szűnt meg és hét feljelentést utasítottak el.
Jogerős bírósági ítélet eddig csak civilekkel szemben született.
Az adatsorból kitűnik az is, hogy a tavaly őszi eseményekkel összefüggésben indított eljárások több csoportra oszthatók: a rendőrségi nyomozásokra, az ügyészség civil személyekkel illetve hivatalos személyekkel szemben indított nyomozásaira, valamint egy, a Központi Nyomozó Főügyészség által folytatott nyomozásra. Ez utóbbi Révész Máriusz fideszes országgyűlési képviselő feljelentése alapján indult, a párt október 23-i nagygyűlését követően vele szemben alkalmazott rendőri intézkedés miatt. Ez az eljárás még folyamatban van, legutóbb az ügyészség azt közölte: konkrét adat merült fel a politikust bántalmazó rendőr kilétéről.
A rendőrség a tavaly szeptemberi és októberi események kapcsán összesen 40 eljárást indított többek között garázdaság, közérdekű üzem megzavarása, lopás, zsarolás és alkotmányos rend erőszakos megváltoztatásának előkészülete miatt. Az eljárások közül 17-et szüntettek meg, például két olyat, amelyeket tömegközlekedési jármű hatalomba kerítése miatt indítottak. Három ügyben még most is nyomoznak.
A Budapesti Nyomozó Ügyészség 107 eljárást indított hivatalos személy elleni erőszak miatt, ezek közül 11 jogerős ítélet született, az ügyek csaknem felét pedig megszüntették. Nyolc ügyészségi nyomozás még folyamatban van civilekkel szemben.
Ugyancsak a Budapesti Nyomozó Ügyészség folytatott nyomozást rendőrök ellen, döntő többségében feljelentések alapján. Az ügyészség mindössze hét eljárást indított hivatalból. A 180 eljárásból 16 vádirat született, négy nyomozás pedig még folyamatban van. A bántalmazás hivatalos eljárásban, illetve jogtalan elsajátítás miatt folyamatban levő bírósági ügyekben jogerős ítéletek nem születtek még, elsőfokú ítéletet csak egy ügyben mondott ki a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa. A rebiszes főtörzsőrmestert nem jogerősen felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték, amiért október 23-án, a Fidesz-nagygyűlés utáni tömegoszlatáskor egy intézkedés alá vont személy bal kezének harmadik ujját hátrafeszítette és eltörte.