"Ezek a kiváló újságírók az életüket kockáztatták, hogy tudósításokat küldjenek a modern világ sorsát formáló eseményekről" - mondta Jack Potter, az Amerikai Postaszolgálat igazgatója.
A jövőre megjelenő bélyegsorozat megemlékezik Martha Gellhornról, aki a spanyolországi polgárháború, a második világháború és a vietnami háborút helyszíneiről is tudósított. Gellhorn - aki Ernest Hemingway író harmadik felesége volt - a legszokatlanabb módszerekkel szerezte meg egyedi információit; a második világháborúban például egy kórházhajón szanitécként részt vett a normandiai partraszállásban.
John Hersey a Hiroshima című riportkönyv szerzőjeként vált híressé. A The New Yorker magazinban írott cikkéből kerekedett könyvben a japán városra 1945. augusztus 6-án ledobott atombomba hatásait érzékeltette. A Fal című kötetében a varsói zsidó gettó történetét dolgozta fel.
George Polk, a CBS rádióriportereként adott híreket a görög polgárháborúról; ismeretlenek 1948-ban meggyilkolták. A róla elnevezett kitüntetés, amelyet a Long Island-i Egyetem adományoz, a legrangosabb amerikai újságírói elismerések közé tartozik.
Ruben Salazar, a Los Angeles Times mexikói származású riportere és kolumnistája, a spanyol nyelvű KMEX televízió hírigazgatója volt. Egy rendőr által kilőtt könnygázgránát-lövedék ölte meg 1970-ben, amikor egy háborúellenes tüntetésről tudósított.
Eric Sevareid előbb újságoknak, majd a CBS rádiónak tudósított a második világháború eseményeiről; leghíresebb anyagai azt követték nyomon, hogyan jutott Franciaország a nácik kezére. Egyike volt azoknak, akik a legkorábban bírálni merték Joseph McCarthy szenátor híres kommunistaellenes kampányát.