Sport
Aonishiki legyőzte Hoshoryut, egyetlen győzelemre az ózeki rang visszaszerzésétől
Tovább folytatja szenzációs szereplését a nagoyai nagy szumótornán az ukrán származású Aonishiki. A szekivake a tizedik versenynapon a yokozuna Hoshoryut is legyőzte, ezzel már 9–1-es mérleggel áll, és mindössze egyetlen siker választja el attól, hogy automatikusan visszaszerezze az ózeki rangot.
Aonishiki sérülései ellenére is kiváló formát mutat. A májusi tornát teljes egészében kihagyta bal bokájának fájdalma miatt, vasárnap pedig a nagylábujja is megsérült. Mindez azonban nem akadályozta meg abban, hogy egymást követő két napon mindkét yokozunát felülmúlja: Onosato után ezúttal Hoshoryut is legyőzte.
A mérkőzésen az ukrán birkózó azonnal megszerezte a bal oldali külső övfogást, majd egy belső jobb oldali fogással tovább erősítette pozícióját. Miközben balra mozdult, Hoshoryu nem talált lehetőséget az ellentámadásra, Aonishiki pedig egy látványos dobással a földre vitte a yokozunát.
A győzelemmel Aonishiki továbbra is holtversenyben vezeti a tornát a maegashira hetedik helyén álló Kotoeihóval, aki szintén 9–1-es mérleggel áll. Kotoeihó ezúttal Abi ellen diadalmaskodott: ellenfele egy váratlan oldalmozdulattal próbálta kibillenteni, ám kiváló reflexeinek köszönhetően gyorsan alkalmazkodott, és egy ügyes hátsó lábfogással a földre küldte riválisát.
A másik yokozuna, Onosato is javítani tudott. A bal vállsérüléséből visszatérő nagybajnok végig irányította Daieisho elleni mérkőzését, és hátrafelé irányuló leszorítással szerezte meg hatodik győzelmét. Eközben Kirishima is sikerrel vette a tizedik fordulót: magabiztos teljesítménnyel győzte le Hakunofujit, 8–2-es mérlegével pedig továbbra is versenyben maradt a tornagyőzelemért és a yokozunává történő előléptetésért.
Visszacsúszott ugyanakkor az élmezőnytől Sisi. Az ukrán maegashira Asahakuryutól szenvedett vereséget, így 8–2-re módosult a mérlege. A nap végére Takayasu és Asanoyama is megszerezte nyolcadik győzelmét, ezzel biztosította pozitív mérlegét, míg a lefokozással fenyegetett Kotozakura Óhó legyőzésével 5–5-re javított. Az ózekinek a hátralévő öt mérkőzéséből még legalább hármat meg kell nyernie ahhoz, hogy megőrizze rangját.
Forrás: The Mainichi