Külföld
Lezuhant a repülő
Több mint harminc utassal a fedélzetén csütörtökön a szudáni Dárfúr térség nyugati részén lezuhant egy utasszállító repülőgép, egyes források szerint egy ember meghalt, más források szerint hat.
Az Antonov típusú gép délután indult a fővárosból, Kartúmból Nyugat-Dárfúr szövetségi állam fővárosába, Zalingeibe. Leszálláskor a gép két gumikerekét a földhöz csapódás ereje szétvetette, az utasszállító kettétört, majd kigyulladt. A szudáni polgári repülés egyik szóvivője szerint az utasok 90 százaléka túlélte a balesetet.
Eddine Ibrahim, a Tarco Airlines légitársaság tisztviselője azt mondta, hogy a gépen 38-an utaztak, egy ember meghalt, öt másik súlyosan megsérült. Kórházi források ugyanakkor arról számoltak be, hogy a balesetnek hat halálos áldozata van.
Forrás: MTI