Belföld
Több esélyt a fogyatékosoknak
Magyarországon 600 ezer megváltozott munkaképességű ember él, közülük 400 ezer aktív korú, és ebből a körből csak 35-40 ezren dolgoznak - mondta Bernáth Ildikó fogyatékosságügyi miniszteri biztos.
Magyarországon 600 ezer megváltozott munkaképességű ember él, közülük 400 ezer aktív korú, és ebből a körből csak 35-40 ezren dolgoznak – mondta Bernáth Ildikó fogyatékosságügyi miniszteri biztos szerdán Törökszentmiklóson egy megváltozott munkaképességű varrónőknek elkészült foglalkoztató átadásán.
Hangsúlyozta, hogy ezen az arányon mindenképpen javítani kell a kormány aktív közreműködésével, valamint a vállalkozások és az önkormányzatok támogatásával. Úgy vélte, a mostani helyzethez az elmúlt nyolc év kudarca vezetett, amikor megszorítások követték egymást, sokszor változott a finanszírozási rendszer, és a pályázók közül "némelyek kiváltságokat élveztek".
Forrás: MTI