Belföld

Hamis fideszes szórólap?

A Népszava ismertetése szerint hamis Fidesz-szórólap került a választópolgárokhoz, amelyen Rónaszékiné Keresztes Mónika, a fővárosi 9. választókerület elnöke azt hirdeti: az "országnak szüksége van az ingatlanadóra".

A napilap pénteki számában megjelent cikk szerint az is olvasható a kiadványon, hogy 2009 márciusában a "jövőkép" nevet viselő tanulmányban Orbán Viktor is egyetértett az ingatlanadó bevezetésével.

A Népszava úgy tudja, a "hamisítvány" miatt az Országos Választási Bizottsághoz (OVB) fordult a párt. Szigeti Péter, a testület elnöke a lappal közölte, hogy az ügyről egyelőre nem értesült. Ha valóban feljelentést tett a Fidesz, akkor azt az OVB-nek a kampányidőszak miatt három napon belül el kell bírálnia. Közölte, megpróbálják ugyan kideríteni, ki készítette a hamis szórólapot, de az impresszum hiányában ez gyakorlatilag lehetetlen.

A kifogást emelőnek kell bizonyítékokkal "felszerelkezni", ha ezt nem teszi meg, sokat nem tehet az OVB. A Népszava kereste a Fideszt is, de a napilap lapzártájáig nem válaszoltak.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.