Kultúra

Idén is keresik „Miskolc gyémántjait”

Egy hét múlva, november 13-án eldől, ki, vagy melyik egyesület, közösség lesz idén Miskolc gyémántja; a Miskolci Gyémántok Alapítvány vasárnap (november 8.) éjfélig várja a borsodi megyeszékhely lakóinak ajánlását a jutalmazandókra.

Az alapítvány az idén immár 11. alkalommal várja a miskolciak ajánlását a Miskolci Gyémánt díjra – interneten vagy sms-ben lehet személyekre, egyesületekre, közösségekre voksolni. A "gyémántokról" döntő kuratórium az adatok feldolgozását követően választja ki a három díjazottat, az elismerést november 13-án gálaműsor keretében adják át a miskolci Művészetek Házában.

Káli Sándor, az alapítvány elnöke azt mondta: az alapítvány célja a miskolci tehetségek és példaértékű tevékenységek, kezdeményezések támogatása; "azoknak az elismerése, akire mi, miskolciak büszkék lehetünk."

A gyémántdíjasok tábora már népes és nívós: köztük van a Miskolcról indult Latabár színészdinasztia, az Edda Művek, a Ködmön Táncegyüttes, a Miskolc Dixieland Band, a Miskolci Szimfonikus Zenekar, V. Molnár Judit operaénekes, Biros Péter vízilabdázó, a Miskolci Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság, az Avasi Gimnázium, a Bem József Általános Iskola, a Miskolci Spider Felderítő és Speciális Mentőcsoport, a Diósgyőri Kertbarátok Egyesülete, a Deszkatemplom Baráti Köre.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.